
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 40 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 27 MHz |
| Interface | I²C |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 560 mW |
| Max Supply Voltage | 3.465 V |
| Min Supply Voltage | 3.135 V |
| Number of Channels | 4 |
| Max Supply Current | 212 mA |
| Logic Function | Clock |
| Number of Outputs | 4 |
| Nominal Supply Current | 100 mA |
| power consumption | 560 mW |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 316
Distributors
pcbx
Unit Price$26.18991
Ext.Price$26.18991
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $26.18991 | $26.18991 |
| 10 | $21.36469 | $213.64690 |
| 25 | $20.15753 | $503.93825 |
| 50 | $19.48585 | $974.29250 |
| 100 | $18.83666 | $1883.66600 |
